LL500

Rodzina produktów LL500 została zaprojektowana z myślą o budownictwie energooszczędnym. Charakteryzuje się najlepszą na rynku izolacyjnością cieplną (współczynnik U 0,11 W/m2), – zalewana ściana betonowa o strukturze monolitycznej zapewnia absolutną szczelność, a duża masa całkowita niweluje zmiany temperatury

W połączeniu ze starannym projektem i dopasowanymi konstrukcjami pustaki izolacyjneLL500 można wykorzystać do wykonania budynków pasywnych lub o niemal zerowym zużyciu energii w bardzo trudnych warunkach, w tym w Finlandii.

Wyższa efektywność energetyczna służy zarówno środowisku, jak i ludziom. Wynikiem tego jest mniejsza emisja i całkowite zużycie energii w budynkach, niższe koszty ogrzewania i bardziej komfortowe warunki życia

Interesuje Cię jakiś produkt?

Poproś o ofertę lub skontaktuj się bezpośrednio z naszym działem sprzedaży: zadzwoń pod numer +48 533 299 665 lub wyślij e-mail na adres info@lammifundament.pl

Specyfikacja rodziny produktów LL500
Wartość U 0,11 W/m²K
Zużycie betonu 133 l/m²
Zużycie pustaków 8,33 szt./m²
Masa gotowej ściany 550 kg/m²
Klasa reakcji na ogień A1
Izolacyjność akustyczna, Rw** 51 dB
Instrukcje i inne dokumenty
Deklaracja właściwości użytkowych (DoP) Pobierz PDF
Deklaracja środowiskowa productu (en.) Pobierz PDF
Certyfikat ZPK (fi.) Pobierz PDF
Wytyczne do projektowania Pobierz PDF
Karta techniczna produktu Pobierz PDF
Informacje o produkcie i opakowaniu
Identyfikator produktu LL500
Masa 28 kg
Wymiary 600x500x200 mm
Liczba sztuk na palecie 24
Masa palety 700 kg
Sprzedawane jako paleta

Szalunkowy pustak termoizolacyjny o długości 600 mm stanowi podstawę rodziny produktów LL500. Wypróbowana i sprawdzona struktura pustaka sprawia, że jest to bezpieczny wybór. Jego izolacja oparta jest na rdzeniu ze styropianu grafitowego EPS otoczonego z dwóch stron mocnymi betonowymi korpusami z licznymi otworami na mieszankę betonową.

Podstawowym warunkiem energooszczędnej realizacji bezpiecznego, zdrowego i komfortowego środowiska wewnątrz budynku jest fizycznie funkcjonalna, wysoce szczelna ciana budynku. Szczelność i izolacja minimalizują również potrzebę ogrzewania i chłodzenia budynku w zależności od pory roku.

Dobre rozwiązanie łączy w sobie wysoką energooszczędność, wysoką jakość powietrza wewnętrznego i komfort cieplny.

Informacje o produkcie i opakowaniu
Identyfikator produktu LL500K
Masa 24 kg
Wymiary 500x500x200 mm
Liczba sztuk na palecie 24
Masa palety 600 kg
Sprzedawane jako paleta

Naroża budynku są bardzo ważne dla jego izolacyjności cieplnej. Pustaki narożne LL500 zapewniają nieprzerwaną izolację termiczną w całym narożniku budynku. Konstrukcja pustaka została zaprojektowana w taki sposób, aby stal konstrukcyjna mogła być łatwo montowana zarówno w jego powłoce wewnętrznej, jak i zewnętrznej, a betonowanie narożnika było łatwe do wykonania.

Ponieważ pustaki narożne o wymiarach 500 x 500 x 200 mm są symetryczne, można je układać jeden na drugim. Umożliwia to również wykonanie okien wychodzących bezpośrednio z wewnętrznego narożnika budynku. Zwiększa to swobodę projektowania.

Informacje o produkcie i opakowaniu
Identyfikator produktu LL500P
Masa 29 kg
Wymiary 600x500x200 mm
Liczba sztuk na palecie 24
Masa palety 680 kg
Sprzedawane jako paleta

Wstępnie przycięte pustaki końcowe ułatwiają tworzenie otworów na drzwi i okna. Pustaki końcowe eliminują konieczność poświęcania czasu i wysiłku na dodatkowe szalowanie otworów.

Korpusy pustaków końcowych są wstępnie przycięte z podziałem 200/400 mm, co umożliwia łatwe nakładanie ich na siebie poprzez przepiłowanie izolacji pustaka. Pustak może być używany jako pełny pustak 600 mm lub przecięty na dwie części (200 i 400 mm).

Informacje o produkcie i opakowaniu
Identyfikator produktu LL5004
Masa 19 kg
Wymiary 400x500x200 mm
Liczba sztuk na palecie 24
Masa palety 480 kg
Sprzedawane jako paleta

Rodzina produktów LL500 obejmuje pustak 400 mm zwany pustakiem częściowym. Ten pustak jest używany do tworzenia zakładek w połączeniu z pustakami narożnymi. Pustak częściowy jest również używany, jeśli nie można zastosować zwykłego pustaka bazowego 600 mm.

Nasza rodzina produktów to największy i najbardziej przemyślany produkt na rynku. Ilekroć projektujemy budynek z podziałem modułowym 2M (200mm), oferujemy gotowe produkty na budowę. Pozwala to uniknąć dodatkowej pracochłonnej obróbki pustaka.

Informacje o produkcie i opakowaniu
Identyfikator produktu LL5003
Masa 29 kg
Wymiary 600x500x200 mm
Liczba sztuk na palecie 24
Masa palety 730 kg
Sprzedawane jako sztuki

Jest to zupełnie nowy produkt przeznaczony do budowy budynków o modułowości 1M (100mm). Zapewnia on znaczną elastyczność przy projektowaniu i niweluje potrzebę cięcia pustaków tarczą diamentową w miejscu pracy.

Pustak ma długość 600 mm, a jego korpusy są wstępnie przycięte z podziałem 300/300 mm. Pustak można łatwo rozciąć, przepiłowując styropianową izolację piłą ręczną. Dzięki temu można uniknąć pracochłonnego docinania pustaków.

Informacje o produkcie i opakowaniu
Identyfikator produktu HALK
Masa 14 kg
Wymiary 600 x 175 x 200 mm
Liczba sztuk na palecie 72
Masa palety 1070 kg
Sprzedawane jako palety

Pustaki wieńcowe HALK są stosowane w konstrukcjach ściennych kondygnacji, stropodachów, a także dachów. Umożliwiają budowanie konstrukcji łączonych, takich jak systemy płyt drążonych. Pustaki wieńcowe są montowane na zewnętrznej stronie ściany. W tym miejscu na odlanej powłoce wewnętrznej montowane są płyty drążone. Następnie w razie potrzeby wykonuje się dodatkową izolację, a płyty montuje się na dyblach i prętach oczkowych. Sama konstrukcja służy następnie jako forma do wykonywania połączeń.

Pustak wieńcowy ma szerokość 175 mm i jest kompatybilny z wszystkimi rodzajami ścian z  pustaków termoizolacyjnych. W szerszych ścianach (LL400 i LL500) dodatkowa izolacja jest umieszczana pomiędzy izolacją pustaka a spoiną przed wylaniem spoiny. Grubość dodatkowej izolacji zależy od projektu i rodzaju konstrukcji.

Interesuje Cię jakiś produkt

Poproś o ofertę lub skontaktuj się bezpośrednio z naszym działem sprzedaży: zadzwoń pod numer +48 533 299 665 lub wyślij e-mail na adres info@lammifundament.pl