LL500

Rodzina produktów LL500 została zaprojektowana z myślą o budownictwie energooszczędnym. Charakteryzuje się najlepszą na rynku izolacyjnością cieplną (współczynnik U 0,11 W/m2), – zalewana ściana betonowa o strukturze monolitycznej zapewnia absolutną szczelność, a duża masa całkowita niweluje zmiany temperatury

W połączeniu ze starannym projektem i dopasowanymi konstrukcjami pustaki izolacyjneLL500 można wykorzystać do wykonania budynków pasywnych lub o niemal zerowym zużyciu energii w bardzo trudnych warunkach, w tym w Finlandii.

Wyższa efektywność energetyczna służy zarówno środowisku, jak i ludziom. Wynikiem tego jest mniejsza emisja i całkowite zużycie energii w budynkach, niższe koszty ogrzewania i bardziej komfortowe warunki życia

Interesuje Cię jakiś produkt?

Poproś o ofertę lub skontaktuj się bezpośrednio z naszym działem sprzedaży: zadzwoń pod numer +48 533 299 665 lub wyślij e-mail na adres info@lammifundament.pl

Specyfikacja rodziny produktów LL500
Wartość U0,11 W/m²K
Zużycie betonu133 l/m²
Zużycie pustaków8,33 szt./m²
Masa gotowej ściany550 kg/m²
Klasa reakcji na ogieńA1
Izolacyjność akustyczna, Rw**51 dB
Instrukcje i inne dokumenty
Deklaracja właściwości użytkowych (DoP)Pobierz PDF
Deklaracja środowiskowa productu (en.)Pobierz PDF
Certyfikat ZPK (fi.)Pobierz PDF
Instrukcja wykonawczaPobierz PDF
Wytyczne do projektowaniaPobierz PDF
Karta techniczna produktuPobierz PDF
Brochure in EnglishDownload PDF
Informacje o produkcie i opakowaniu
Identyfikator produktuLL500
Masa28 kg
Wymiary600x500x200 mm
Liczba sztuk na palecie24
Masa palety700 kg
Sprzedawane jakopaleta

Szalunkowy pustak termoizolacyjny o długości 600 mm stanowi podstawę rodziny produktów LL500. Wypróbowana i sprawdzona struktura pustaka sprawia, że jest to bezpieczny wybór. Jego izolacja oparta jest na rdzeniu ze styropianu grafitowego EPS otoczonego z dwóch stron mocnymi betonowymi korpusami z licznymi otworami na mieszankę betonową.

Podstawowym warunkiem energooszczędnej realizacji bezpiecznego, zdrowego i komfortowego środowiska wewnątrz budynku jest fizycznie funkcjonalna, wysoce szczelna ciana budynku. Szczelność i izolacja minimalizują również potrzebę ogrzewania i chłodzenia budynku w zależności od pory roku.

Dobre rozwiązanie łączy w sobie wysoką energooszczędność, wysoką jakość powietrza wewnętrznego i komfort cieplny.

Informacje o produkcie i opakowaniu
Identyfikator produktuLL500K
Masa24 kg
Wymiary500x500x200 mm
Liczba sztuk na palecie24
Masa palety600 kg
Sprzedawane jakopaleta

Naroża budynku są bardzo ważne dla jego izolacyjności cieplnej. Pustaki narożne LL500 zapewniają nieprzerwaną izolację termiczną w całym narożniku budynku. Konstrukcja pustaka została zaprojektowana w taki sposób, aby stal konstrukcyjna mogła być łatwo montowana zarówno w jego powłoce wewnętrznej, jak i zewnętrznej, a betonowanie narożnika było łatwe do wykonania.

Ponieważ pustaki narożne o wymiarach 500 x 500 x 200 mm są symetryczne, można je układać jeden na drugim. Umożliwia to również wykonanie okien wychodzących bezpośrednio z wewnętrznego narożnika budynku. Zwiększa to swobodę projektowania.

Informacje o produkcie i opakowaniu
Identyfikator produktuLL500P
Masa29 kg
Wymiary600x500x200 mm
Liczba sztuk na palecie24
Masa palety680 kg
Sprzedawane jakopaleta

Wstępnie przycięte pustaki końcowe ułatwiają tworzenie otworów na drzwi i okna. Pustaki końcowe eliminują konieczność poświęcania czasu i wysiłku na dodatkowe szalowanie otworów.

Korpusy pustaków końcowych są wstępnie przycięte z podziałem 200/400 mm, co umożliwia łatwe nakładanie ich na siebie poprzez przepiłowanie izolacji pustaka. Pustak może być używany jako pełny pustak 600 mm lub przecięty na dwie części (200 i 400 mm).

Informacje o produkcie i opakowaniu
Identyfikator produktuLL5004
Masa19 kg
Wymiary400x500x200 mm
Liczba sztuk na palecie24
Masa palety480 kg
Sprzedawane jakopaleta

Rodzina produktów LL500 obejmuje pustak 400 mm zwany pustakiem częściowym. Ten pustak jest używany do tworzenia zakładek w połączeniu z pustakami narożnymi. Pustak częściowy jest również używany, jeśli nie można zastosować zwykłego pustaka bazowego 600 mm.

Nasza rodzina produktów to największy i najbardziej przemyślany produkt na rynku. Ilekroć projektujemy budynek z podziałem modułowym 2M (200mm), oferujemy gotowe produkty na budowę. Pozwala to uniknąć dodatkowej pracochłonnej obróbki pustaka.

Informacje o produkcie i opakowaniu
Identyfikator produktuLL5003
Masa29 kg
Wymiary600x500x200 mm
Liczba sztuk na palecie24
Masa palety730 kg
Sprzedawane jakosztuki

Jest to zupełnie nowy produkt przeznaczony do budowy budynków o modułowości 1M (100mm). Zapewnia on znaczną elastyczność przy projektowaniu i niweluje potrzebę cięcia pustaków tarczą diamentową w miejscu pracy.

Pustak ma długość 600 mm, a jego korpusy są wstępnie przycięte z podziałem 300/300 mm. Pustak można łatwo rozciąć, przepiłowując styropianową izolację piłą ręczną. Dzięki temu można uniknąć pracochłonnego docinania pustaków.

Informacje o produkcie i opakowaniu
Identyfikator produktuHALK
Masa14 kg
Wymiary600 x 175 x 200 mm
Liczba sztuk na palecie72
Masa palety1070 kg
Sprzedawane jakopalety

Pustaki wieńcowe HALK są stosowane w konstrukcjach ściennych kondygnacji, stropodachów, a także dachów. Umożliwiają budowanie konstrukcji łączonych, takich jak systemy płyt drążonych. Pustaki wieńcowe są montowane na zewnętrznej stronie ściany. W tym miejscu na odlanej powłoce wewnętrznej montowane są płyty drążone. Następnie w razie potrzeby wykonuje się dodatkową izolację, a płyty montuje się na dyblach i prętach oczkowych. Sama konstrukcja służy następnie jako forma do wykonywania połączeń.

Pustak wieńcowy ma szerokość 175 mm i jest kompatybilny z wszystkimi rodzajami ścian z  pustaków termoizolacyjnych. W szerszych ścianach (LL400 i LL500) dodatkowa izolacja jest umieszczana pomiędzy izolacją pustaka a spoiną przed wylaniem spoiny. Grubość dodatkowej izolacji zależy od projektu i rodzaju konstrukcji.

Interesuje Cię jakiś produkt

Poproś o ofertę lub skontaktuj się bezpośrednio z naszym działem sprzedaży: zadzwoń pod numer +48 533 299 665 lub wyślij e-mail na adres info@lammifundament.pl