EMH350

EMH350 jest jednym z najdłużej sprzedawanych izolowanych pustaków szalunkowych w Finlandii. Jest to doskonały wybór do pomieszczeń częściowo ogrzewanych, takich jak garaże, magazyny i hale przemysłowe. Pustak EMH350 jest również często wykorzystywany do budowy fundamentów i piwnic.

Beton jest bardzo odpornym materiałem. Nie gnije ani nie pleśnieje, ponieważ nie zawiera składników organicznych. Ta cecha sprawia, że betonowe pustaki termoizolacyjne są najbardziej niezawodnym materiałem budowlanym odpornym na wilgoć. Oprócz zastosowania w budynkach murowanych są one zalecane do stosowania w piwnicach i fundamentach budynków drewnianych, jak również do ścian w wilgotnych pomieszczeniach.

Pustaki EMH350 mają wartość U wynoszącą 0,25 W/m2K.

Interesuje Cię jakiś produkt?

Poproś o ofertę lub skontaktuj się bezpośrednio z naszym działem sprzedaży: zadzwoń pod numer +48 533 299 665 lub wyślij e-mail na adres info@lammifundament.pl

Specyfikacja rodziny produktów EMH350
Wartość U0,25 W/m²K
Zużycie betonu125 l/m²
Zużycie pustaków8,33 szt./m²
Masa gotowej ściany550 kg/m²
Klasa reakcji na ogieńA1
Izolacyjność akustyczna, Rw**51 dB
Instrukcje i inne dokumenty
Deklaracja środowiskowa productu (en.)Pobierz PDF
Certyfikat ZPK (fi.)Pobierz PDF
Instrukcja wykonawczaPobierz PDF
Wytyczne do projektowaniaPobierz PDF
Brochure in EnglishDownload PDF
Informacje o produkcie i opakowaniu
Identyfikator produktuEMH350
Masa28 kg
Wymiary600x350x200 mm
Liczba sztuk na palecie36
Masa palety1070 kg
Sprzedawane jakopaleta

Pustak termoizolacyjny o długości 600 mm i szerokości 350 mm jest głównym produktem z rodziny EMH350. Ten pustak ma dwa puste korpusy połączone na jaskółczy ogon ze styropianem grafitowym EPS, który zapewnia dobrą izolacyjność cieplną.

Pustaki termoizolacyjne umożliwiają szybką budowę, ponieważ nie wymagają zaprawy; wystarczy je tylko układać jeden na drugim. Konstrukcja ściany jest wzmacniana stalą zbrojeniową, a połączenia izolacji są uszczelniane pianką poliuretanową. Obszerne puste otwory w pustaku umożliwiają łatwy montaż wyposażenia technicznego, takiego jak przewody elektryczne, gniazdka i rury instalacji wodnej. Konstrukcję ściany wypełnia się zalewając otwory w pustaku mieszanką betonową.

Informacje o produkcie i opakowaniu
Identyfikator produktuEMHK
Masa28 kg
Wymiary550x350x200 mm
Liczba sztuk na palecie36
Masa palety1050 kg
Sprzedawane jakosztuka

Pustak narożny o szerokości 350 mm jest idealny do wykonywania narożników wewnętrznych i zewnętrznych w ścianach wymagających izolacji termicznej. Konstrukcja pustaka została zaprojektowana w taki sposób, aby izolacja termiczna była jednolita w całym narożniku. Układ pustaka można zmienić, obracając go do góry nogami. Umożliwia nakładanie się na siebie modułów 2M (200 mm), co sprawia, że ściana z układanych na siebie bloczków jest bardziej wytrzymała. Należy zwrócić uwagę, że pustak ma długość 550 mm. Oznacza to, że przy wymiarowaniu modułów 2M należy brać pod uwagę wewnętrzną powierzchnię ściany.

Zaprojektowane w budowie pustaka wgłębienia i rowki na pręty zbrojeniowe zapewniają jednolitą strukturę muru i łatwy montaż we wszystkich narożnikach dowolnego budynku.

Informacje o produkcie i opakowaniu
Identyfikator produktuEMHP
Masa29 kg
Wymiary600x350x200 mm
Liczba sztuk na palecie36
Masa palety1100 kg
Sprzedawane jakosztuka

Wstępnie przycięte pustaki końcowe ułatwiają tworzenie otworów na drzwi i okna. Pustaki końcowe eliminują konieczność poświęcania czasu i wysiłku na dodatkowe szalowanie zakończeń pustaka.

Korpusy pustaków końcowych są wstępnie przycięte z podziałem 200/400 mm, co umożliwia łatwe nakładanie się na siebie poprzez przepiłowanie izolacji pustaka. Pustak można również pozostawić nieobcięty i używać go jako pełnego pustaka 600 mm. Przycięty pustak pełni rolę pustaka końcowego o długości 400 mm. Dodatkowa końcówka 200 mm może być wykorzystana jako zwykła część ściany.

Informacje o produkcie i opakowaniu
Identyfikator produktuEMH2
Masa28 kg
Wymiary600x350x200 mm
Liczba sztuk na palecie36
Masa palety1070 kg
Sprzedawane jakopaleta

Rodzina produktów EMH350 obejmuje wstępnie przycięty pustak 600 mm zwany pustakiem ciętym. Pustak cięty jest używany, jeśli nie można zastosować pustaka bazowego 600 mm. Korpusy pustaka są wstępnie przycinane w celu utworzenia dwóch części o długości 200 i 400 mm poprzez przepiłowanie izolacji piłą ręczną.

Nasza rodzina produktów jest najszersza na rynku i przeznaczona do współpracy jako kompletny system. Nasze gotowe produkty sprawdzają się we wszystkich budynkach przeznaczonych do modułów 2M (200m). Dzięki temu można uniknąć pracochłonnej obróbki pustaków na miejscu.

Informacje o produkcie i opakowaniu
Identyfikator produktuHALK
Masa14 kg
Wymiary600 x 175 x 200 mm
Liczba sztuk na palecie72
Masa palety1070 kg
Sprzedawane jakopalety

Pustaki wieńcowe HALK są stosowane w konstrukcjach ściennych kondygnacji, stropodachów, a także dachów. Umożliwiają budowanie konstrukcji łączonych, takich jak systemy płyt drążonych. Pustaki wieńcowe są montowane na zewnętrznej stronie ściany. W tym miejscu na odlanej powłoce wewnętrznej montowane są płyty drążone. Następnie w razie potrzeby wykonuje się dodatkową izolację, a płyty montuje się na dyblach i prętach oczkowych. Sama konstrukcja służy następnie jako forma do wykonywania połączeń.

Pustak wieńcowy ma szerokość 175 mm i jest kompatybilny z wszystkimi rodzajami ścian z  pustaków termoizolacyjnych. W szerszych ścianach (LL400 i LL500) dodatkowa izolacja jest umieszczana pomiędzy izolacją pustaka a spoiną przed wylaniem spoiny. Grubość dodatkowej izolacji zależy od projektu i rodzaju konstrukcji.

Interesuje Cię jakiś produkt

Poproś o ofertę lub skontaktuj się bezpośrednio z naszym działem sprzedaży: zadzwoń pod numer +48 533 299 665 lub wyślij e-mail na adres info@lammifundament.pl