Pustaki izolacyjne Lammi

Do budowy mocnej, szczelnej i solidnej ściany, o dobrym współczynniku przenikania ciepła, wystarczy użyć pustaków  LAMMI THERMOBLOCK. Doskonale nadają się one do domów jednorodzinnych i szeregowych, jak i do bloków mieszkalnych. Pustaki termoizolacyjne to również doskonały wybór do budowy piwnic zarówno w budynkach drewnianych, jak i murowanych.

Czym charakteryzują się bloczki termoizolacyjne

Warto na wstępie poruszyć kilka słów o samych bloczkach i ich właściwościach. Bloczki termoizolacyjne są materiałami stosowanymi do izolacji termicznej budynków. Charakteryzują się kilkoma ważnymi cechami, które sprawiają, że są skutecznymi i popularnymi rozwiązaniami w dziedzinie izolacji. Cechuje je między innymi: lekkość i niska gęstość, dzięki czemu są łatwe w transporcie i montażu. Ich niska waga zmniejsza również obciążenie strukturalne budynku. Są wykonane z materiałów o niskim współczynniku przewodzenia ciepła, dzięki czemu budynek może zachować odpowiednią termoizolację i posiadają właściwości wyciszające, zapewniając lepsze wyciszenie.

Zalety pustaków termoizolacyjnych Thermoblock

Najważniejszą zaletą produktu jest to, że bloczki termoizolacyjne mają bardzo dobre parametry, jeżeli chodzi o izolacyjność termiczną. Z uwagi na ten fakt, nasze pustaki termoizolacyjne zostały nagrodzone w kategorii Eco Prize w 2020 roku na Targach BUDMA.

To sprawdzony wybór dla energooszczędnego budownictwa. Wypróbowana i sprawdzona struktura pustaka sprawia, że jest to bezpieczny wybór. Jego izolacja oparta jest na rdzeniu ze styropianu grafitowego EPS otoczonego z dwóch stron mocnymi betonowymi korpusami z licznymi otworami na mieszankę betonową. Ściany z lanego betonu są energooszczędne ze względu na ich szczelną konstrukcję, wysoką izolacyjność cieplną i dużą masę, która zapewnia zdolność magazynowania ciepła.

Bloczki termoizolacyjne Thermoblock charakteryzują się zatem niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła oraz wysoką redukcją hałasu. Doskonale sprawdzą się zarówno dla profesjonalnych wykonawców, jak i osób mniej wykwalifikowanych, które rozpoczynają budowę np. domu czy garażu – jedynie na własne potrzeby.

Zastosowanie bloczków termoizolacyjnych

Bloczki termoizolacyjne mają szerokie zastosowanie w budownictwie i innych dziedzinach, gdzie istnieje potrzeba izolacji termicznej. Oto kilka przykładów zastosowania bloczków termoizolacyjnych:

Bloczki termoizolacyjne są często używane w budowie ścian zewnętrznych, zarówno w budynkach jednorodzinnych, jak i wielorodzinnych. Izolacyjne właściwości bloczków pomagają w utrzymaniu optymalnej temperatury we wnętrzu budynku, eliminując straty ciepła w zimie i chroniąc przed nadmiernym nagrzewaniem w lecie.

W przypadku hal przemysłowych i obiektów komercyjnych, bloczki termoizolacyjne mogą być stosowane do budowy zarówno ścian zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Pomagają one w utrzymaniu odpowiedniej temperatury wewnątrz pomieszczeń, co jest szczególnie istotne w przypadku przemysłu spożywczego, farmaceutycznego lub chłodni.

W budownictwie pasywnym, które stawia na minimalne zużycie energii, bloczki termoizolacyjne są kluczowym elementem. Ich wysoka izolacyjność pozwala na ograniczenie zużycia energii na ogrzewanie i chłodzenie budynku.

Dane techniczne pustaków termoizolacyjnych Lammi Thermoblock

W zależności od Państwa potrzeb, w naszym asortymencie znajduje się szeroki zakres pustaków termoizolacyjnych. Pustaki nadają się do budowania ścian fundamentowych, piwnic, ścian konstrukcyjnych, osłonowych, działowych i posiadają one certyfikaty ZPK.

Pustaki składają się z dwóch betonowych ścianek z przestrzennymi otworami przymocowanych do grafitowego rdzenia styropianu grafitowego EPS, a ich szczegółowe dane: jeśli chodzi o wymiary i wagę, znajdą Państwo bezpośrednio po kliknięciu w dany produkt. Pustaki spełniają najostrzejsze skandynawskie normy i idealnie nadają się do budowania w technologii pasywnej i energooszczędnej.

Bloczki termoizolacyjne a pustaki termoizolacyjne – montaż

Bloczki termoizolacyjne montowane są bezpośrednio do danej powierzchni (najlepiej, aby była ona sucha i wolna od jakiejkolwiek substancji). Bloczek przykłada się do przygotowanej powierzchni, nakłada się równomierną warstwę kleju lub zaprawy, a następnie dociska się bloczek tak, aby mocno przywarł do powierzchni.

Produkt termoizolacyjne Thermoblock, to jedyny na rynku szalunkowy pustak betonowy z termoizolacją – od razu gotowy do tynkowania! Posiada dokładne wymiary, optymalną technicznie konstrukcję i odporną na wilgoć izolację EPS. Izolacja ta nie tylko chroni przed zmianami temperatur, ale także pozwala na redukcję hałasu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, praca na budowie staje się o wiele szybsza. Dodatkowo, pustaki termoizolacyjne umożliwiają szybką budowę, ponieważ nie wymagają zaprawy, co jest niezwykłym ułatwieniem w trakcie budowy.