MH200

Pustaki szalunkowe z rodziny produktów MH200 są szybkie w montażu oraz tworzą bardzo solidną i szczelną konstrukcję po zalaniu mieszanką betonową. Te poręczne pustaki są często stosowane w ścianach działowych między lokalami oraz w nośnych ścianach działowych

Pustaki szalunkowe z rodziny produktów MH200 są szybkie w montażu oraz tworzą bardzo solidną i szczelną konstrukcję po zalaniu mieszanką betonową. Te poręczne pustaki są często stosowane w ścianach działowych między lokalami oraz w nośnych ścianach działowych.

Łatwość ich stosowania jest szczególnie widoczna przy pracach remontowych. Ta rodzina produktów obejmuje pustaki bazowe, pustaki narożne oraz długie i krótkie pustaki końcowe.

Zastosowania obejmują:

  • Szyby wind
  • Remonty
  • Ściany działowe pomiędzy lokalami
  • Działowe ściany nośne
  • Ściany wsporcze
  • Fundamenty
  • Silosy oraz inne zastosowania rolnicze i przemysłowe

Interesuje Cię jakiś produkt?

Poproś o ofertę lub skontaktuj się bezpośrednio z naszym działem sprzedaży: zadzwoń pod numer +48 533 299 665 lub wyślij e-mail na adres info@lammifundament.pl

Specyfikacja rodziny produktów MH200
Zużycie betonu115 l/m²
Zużycie pustaków8,33 szt./m²
Masa gotowej ściany450 kg/m²
Klasa reakcji na ogieńA1
Izolacyjność akustyczna, Rw*62 dB
Instrukcje i inne dokumenty
Deklaracja środowiskowa productu (en.)Pobierz PDF
Certyfikat ZPK (fi.)Pobierz PDF
Karta techniczna produktuPobierz PDF
Informacje o produkcie i opakowaniu
Identyfikator produktuMH200
Masa21 kg
Wymiary600x200x200 mm
Liczba sztuk na palecie50
Masa palety1100 kg
Sprzedawane jakopaleta

Pustak bazowy o długości 600 mm stanowi podstawę rodziny pustaków szalunkowych. Składa się z dwóch betonowych korpusów i trzech betonowych płyt pomiędzy nimi. Pustaki mają wypustki i rowki na końcach. Pustaki są jednocześnie lekkie i odporne na nacisk przy zalewaniu.

Wszystkie pustaki szalunkowe Lammi mają rowki na poziome pręty zbrojeniowe. Rowki na pręty zbrojeniowe utrzymują stal na miejscu podczas montażu i zalewania. Zapewnia to wystarczającą warstwę ochronną betonu wewnątrz konstrukcji. Pustaki mają też wgłębienie u dołu na profile nadprożowe, dzięki czemu wykonanie nadproży z naszych opatentowanych profili jest bardzo łatwe.

Informacje o produkcie i opakowaniu
Identyfikator produktuMH200K
Masa21 kg
Wymiary600x200x200 mm
Liczba sztuk na palecie48
Masa palety1020 kg
Sprzedawane jakosztuka

Gotowe pustaki narożne ułatwiają budowę narożników. Pustaki są zwymiarowane do modułów 2M (200 mm). Pustaki narożne mają rowki na poziome prętów zbrojeniowych oraz wypustki i rowki do łączenia z pustakami bazowymi.

Podczas montażu, pustaka narożny każdej kolejnej warstwy jest odwracany względem pustaka narożnego niższej warstwy. W ten sposób powstaje 200 mm zakładki w ścianie. Pustaki narożne są bardzo odporne na ciśnienie wlewanej mieszanki betonowej jednak pomimo to pustaki szalunkowe muszą być zawsze podparte podczas zalewania – podparte muszą być co najmniej narożniki i pustaki końcowe.

Pustaki narożne są sprzedawane w parach (jedna para = jeden lewy, jeden prawy).

Informacje o produkcie i opakowaniu
Identyfikator produktuMH200P
Masa21/15 kg
Wymiary600/400x200x200 mm
Liczba sztuk na palecie24/24
Masa palety900 kg
Sprzedawane jakosztuka

Firma Lammi oferuje gotowe pustaki końcowe do budowy otworów drzwiowych i okiennych, jak również do zakańczania konstrukcji ścian. W przypadku pustaków końcowych nie jest konieczne oddzielne szalowanie boków otworów i kończenie konstrukcji końcowych. Znacznie przyspiesza to pracę i zmniejsza jej uciążliwość.

W standardowych warstwach pustaków szalunkowych pustaki zawsze zachodzą na siebie o 200 mm. Dlatego też w każdej palecie znajdują się zarówno długie (600 mm), jak i krótkie (400 mm) pustaki końcowe. Oszczędza to czas na placu budowy, ponieważ nie ma potrzeby kształtowania pustaków tak, aby na siebie zachodziły.

Pustaki końcowe sprzedawane są w parach (jedna para = jeden krótki i jeden długi pustak końcowy).

Interesuje Cię jakiś produkt

Poproś o ofertę lub skontaktuj się bezpośrednio z naszym działem sprzedaży: zadzwoń pod numer +48 533 299 665 lub wyślij e-mail na adres info@lammifundament.pl