MH200

Pustaki szalunkowe z rodziny produktów MH200 są szybkie w montażu oraz tworzą bardzo solidną i szczelną konstrukcję po zalaniu mieszanką betonową. Te poręczne pustaki są często stosowane w ścianach działowych między lokalami oraz w nośnych ścianach działowych

Pustaki szalunkowe z rodziny produktów MH200 są szybkie w montażu oraz tworzą bardzo solidną i szczelną konstrukcję po zalaniu mieszanką betonową. Te poręczne pustaki są często stosowane w ścianach działowych między lokalami oraz w nośnych ścianach działowych.

Łatwość ich stosowania jest szczególnie widoczna przy pracach remontowych. Ta rodzina produktów obejmuje pustaki bazowe, pustaki narożne oraz długie i krótkie pustaki końcowe.

Zastosowania obejmują:

  • Szyby wind
  • Remonty
  • Ściany działowe pomiędzy lokalami
  • Działowe ściany nośne
  • Ściany wsporcze
  • Fundamenty
  • Silosy oraz inne zastosowania rolnicze i przemysłowe

Interesuje Cię jakiś produkt?

Poproś o ofertę lub skontaktuj się bezpośrednio z naszym działem sprzedaży: zadzwoń pod numer +48 533 299 665 lub wyślij e-mail na adres info@lammifundament.pl

Specyfikacja rodziny produktów MH200
Zużycie betonu 115 l/m²
Zużycie pustaków 8,33 szt./m²
Masa gotowej ściany 450 kg/m²
Klasa reakcji na ogień A1
Izolacyjność akustyczna, Rw* 62 dB
Instrukcje i inne dokumenty
Deklaracja środowiskowa productu (en.) Pobierz PDF
Certyfikat ZPK (fi.) Pobierz PDF
Karta techniczna produktu Pobierz PDF
Informacje o produkcie i opakowaniu
Identyfikator produktu MH200
Masa 21 kg
Wymiary 600x200x200 mm
Liczba sztuk na palecie 50
Masa palety 1100 kg
Sprzedawane jako paleta

Pustak bazowy o długości 600 mm stanowi podstawę rodziny pustaków szalunkowych. Składa się z dwóch betonowych korpusów i trzech betonowych płyt pomiędzy nimi. Pustaki mają wypustki i rowki na końcach. Pustaki są jednocześnie lekkie i odporne na nacisk przy zalewaniu.

Wszystkie pustaki szalunkowe Lammi mają rowki na poziome pręty zbrojeniowe. Rowki na pręty zbrojeniowe utrzymują stal na miejscu podczas montażu i zalewania. Zapewnia to wystarczającą warstwę ochronną betonu wewnątrz konstrukcji. Pustaki mają też wgłębienie u dołu na profile nadprożowe, dzięki czemu wykonanie nadproży z naszych opatentowanych profili jest bardzo łatwe.

Informacje o produkcie i opakowaniu
Identyfikator produktu MH200K
Masa 21 kg
Wymiary 600x200x200 mm
Liczba sztuk na palecie 48
Masa palety 1020 kg
Sprzedawane jako sztuka

Gotowe pustaki narożne ułatwiają budowę narożników. Pustaki są zwymiarowane do modułów 2M (200 mm). Pustaki narożne mają rowki na poziome prętów zbrojeniowych oraz wypustki i rowki do łączenia z pustakami bazowymi.

Podczas montażu, pustaka narożny każdej kolejnej warstwy jest odwracany względem pustaka narożnego niższej warstwy. W ten sposób powstaje 200 mm zakładki w ścianie. Pustaki narożne są bardzo odporne na ciśnienie wlewanej mieszanki betonowej jednak pomimo to pustaki szalunkowe muszą być zawsze podparte podczas zalewania – podparte muszą być co najmniej narożniki i pustaki końcowe.

Pustaki narożne są sprzedawane w parach (jedna para = jeden lewy, jeden prawy).

Informacje o produkcie i opakowaniu
Identyfikator produktu MH200P
Masa 21/15 kg
Wymiary 600/400x200x200 mm
Liczba sztuk na palecie 24/24
Masa palety 900 kg
Sprzedawane jako sztuka

Firma Lammi oferuje gotowe pustaki końcowe do budowy otworów drzwiowych i okiennych, jak również do zakańczania konstrukcji ścian. W przypadku pustaków końcowych nie jest konieczne oddzielne szalowanie boków otworów i kończenie konstrukcji końcowych. Znacznie przyspiesza to pracę i zmniejsza jej uciążliwość.

W standardowych warstwach pustaków szalunkowych pustaki zawsze zachodzą na siebie o 200 mm. Dlatego też w każdej palecie znajdują się zarówno długie (600 mm), jak i krótkie (400 mm) pustaki końcowe. Oszczędza to czas na placu budowy, ponieważ nie ma potrzeby kształtowania pustaków tak, aby na siebie zachodziły.

Pustaki końcowe sprzedawane są w parach (jedna para = jeden krótki i jeden długi pustak końcowy).

Interesuje Cię jakiś produkt

Poproś o ofertę lub skontaktuj się bezpośrednio z naszym działem sprzedaży: zadzwoń pod numer +48 533 299 665 lub wyślij e-mail na adres info@lammifundament.pl