MH150

Pustaki szalunkowe z rodziny MH150 mają wiele różnych zastosowań. Są to pustaki lekkie, ich wnęki zapewniają dużo miejsca na wyposażenie techniczne, a po zalaniu betonem tworzą solidną konstrukcję.

Rodzina produktów obejmuje pustak bazowy, pustak narożny, pustaki końcowe i łukowy pustak szalunkowy. Pustak łukowy nadaje się do średnic od 3 do 7 metrów. Pustak łukowy KMH150 łączy się bezpośrednio z innymi produktami MH150.

Zastosowania obejmują:

  • Ściany nośne
  • Ściany szczytowe
  • Ściany fundamentowe
  • Fundamenty
  • Remonty
  • Baseny i podobne konstrukcje
  • Konstrukcje łukowe

Interesuje Cię jakiś produkt?

Poproś o ofertę lub skontaktuj się bezpośrednio z naszym działem sprzedaży: zadzwoń pod numer +48 533 299 665 lub wyślij e-mail na adres info@lammifundament.pl

Specyfikacja rodziny produktów MH150
Zużycie betonu80 l/m²
Zużycie pustaków8,33 szt./m²
Masa gotowej ściany350 kg/m²
Klasa reakcji na ogieńA1
Izolacyjność akustyczna, Rw*58 dB
Instrukcje i inne dokumenty
Deklaracja środowiskowa productu (en.)Pobierz PDF
Certyfikat ZPK (fi.)Pobierz PDF
Instrukcja wykonawczaPobierz PDF
Karta techniczna produktuPobierz PDF
Brochure in EnglishDownload PDF
Informacje o produkcie i opakowaniu
Identyfikator produktuMH150
Masa19 kg
Wymiary600 x 150 x 200 mm
Liczba sztuk na palecie64
Masa palety1250 kg
Sprzedawane jakopaleta

Pustak bazowy o długości 600 mm stanowi podstawę rodziny pustaków szalunkowych. Składa się z dwóch betonowych korpusów i trzech betonowych płyt pomiędzy nimi. Pustaki mają wypustki i rowki na końcach. Pustaki są jednocześnie lekkie i odporne na nacisk przy zalewaniu.

Wszystkie pustaki szalunkowe Lammi mają rowki na poziome pręty zbrojeniowe. Rowki na pręty zbrojeniowe utrzymują stal na miejscu podczas montażu i zalewania. Zapewnia to wystarczającą warstwę ochronną betonu wewnątrz konstrukcji. Pustaki mają też wgłębienie u dołu na profile nadprożowe, dzięki czemu wykonanie nadproży z naszych opatentowanych profili jest bardzo łatwe.

Informacje o produkcie i opakowaniu
Identyfikator produktuMH150K
Masa17 kg
Wymiary550x150x200 mm
Liczba sztuk na palecie64
Masa palety1150 kg
Sprzedawane jakosztuka

Gotowe pustaki narożne ułatwiają budowę narożników. Pustaki są zwymiarowane do modułów 2M (200 mm). Pustaki narożne mają rowki na poziome pręty zbrojeniowe oraz wypustki i rowki do łączenia z pustakami bazowymi.

Podczas montażu pustak narożny każdej kolejnej warstwy jest odwracany względem pustaka narożnego niższej warstwy. W ten sposób powstają 200 mm zakładki w ścianie. Pustaki narożne są bardzo odporne na ciśnienie wlewanej mieszanki betonowej jednak pomimo to pustaki szalunkowe muszą być zawsze podparte podczas zalewania – podparte muszą być co najmniej narożniki i pustaki końcowe.

Pustaki narożne są sprzedawane w parach (jedna para = jeden lewy, jeden prawy).

Informacje o produkcie i opakowaniu
Identyfikator produktuMH150P
Masa19 kg
Wymiary600/400x150x200 mm
Liczba sztuk na palecie32/32
Masa palety1060 kg
Sprzedawane jakosztuka

Firma Lammi oferuje gotowe pustaki końcowe do budowy otworów drzwiowych i okiennych, jak również do zakańczania konstrukcji ścian. W przypadku pustaków końcowych nie jest konieczne oddzielne szalowanie boków otworów i kończenie konstrukcji końcowych. Znacznie przyspiesza to pracę i zmniejsza jej uciążliwość.

W standardowych warstwach pustaków szalunkowych pustaki zawsze zachodzą na siebie o 200 mm. Dlatego też w każdej palecie znajdują się zarówno długie (600 mm), jak i krótkie (400 mm) pustaki końcowe. Oszczędza to czas na placu budowy, ponieważ nie ma potrzeby kształtowania pustaków tak, aby na siebie zachodziły.

Pustaki końcowe sprzedawane są w parach (jedna para = jeden krótki i jeden długi pustak końcowy).

Interesuje Cię jakiś produkt

Poproś o ofertę lub skontaktuj się bezpośrednio z naszym działem sprzedaży: zadzwoń pod numer +48 533 299 665 lub wyślij e-mail na adres info@lammifundament.pl