Pustaki szalunkowe Lammi

Nasze pustaki szalunkowe są szlifowane za pomocą narzędzi diamentowych w celu uzyskania odpowiednich wymiarów. Dzięki temu można szybko i łatwo wznosić nawet bardzo wysokie konstrukcje. Gotowe pustaki końcowe i narożne dodatkowo ułatwiają pracę przy wznoszenie budowli. Konstrukcje powstałe z pustaków szalunkowych zapewniają wystarczającą warstwę ochronną betonu dla umieszczonych wewnątrz prętów zbrojeniowych. Wraz z prętami zbrojeniowymi pustaki szalunkowe tworzą solidną i szczelną konstrukcję, która jest wysoce dźwiękoszczelna, ognioodporna i odporna na zjawiska atmosferyczne.

Wszelki instalacje można zainstalować w pustakach szalunkowych przed aplikacją mieszanki betonowej. W ten sposób całkowicie unika się pracochłonnego wycinania otworów i bruzd w ścianie.

Rodzaje pustaków szalunkowych

Istnieje kilka rodzajów pustaków szalunkowych, które różnią się materiałem, kształtem i właściwościami. Najczęściej dzielimy je jednak na: podstawowe lub bazowe – czyli otwarte z dwóch stron, służące do budowy podstawowej części muru oraz narożne i końcowe, które służą do zakończenia ścian w okolicach narożników.

Czym cechują się pustaki szalunkowe?

Nasze pustaki szalunkowe są szlifowane za pomocą narzędzi diamentowych w celu uzyskania odpowiednich wymiarów. Dzięki temu można szybko i łatwo wznosić nawet bardzo wysokie konstrukcje.

Pustaki szalunkowe posiadają rowki na poziome pręty zbrojeniowe, które utrzymują stal na miejscu podczas montażu i zalewania. Zapewnia to wystarczającą warstwę ochronną betonu wewnątrz konstrukcji. Pustaki mają też wgłębienie u dołu na profile nadprożowe, dzięki czemu wykonanie nadproży z naszych opatentowanych profili jest bardzo łatwe.

Dodatkowo, pustaki szalunkowe dostępne w naszej ofercie posiadają Certyfikaty ZPK, są także dostępne w standardowych wymiarach, dzięki czemu szybko znajdziesz odpowiedni rodzaj produktu dla twojego projektu.

Zalety i potencjał pustaków szalunkowych

Pustaki szalunkowe pozwalają na wyeliminowanie pracochłonnego procesu szalowania i dzięki temu skracają czas budowy. Są także tańszym rozwiązaniem w stosunku do bloczka
betonowego, dzięki czemu pozwalają na wykonanie bardziej ekonomicznego kosztorysu budowy.

Niezwykłą zaletą pustaków szalunkowych jest także to, że wszelki instalacje mogą być założone przed aplikacją mieszanki betonowej. W ten sposób całkowicie unika się pracochłonnego wycinania otworów i bruzd w ścianie.

Dlaczego warto wybrać pustaki szalunkowe Thermoblock?

Konstrukcje powstałe z pustaków szalunkowych Thermoblock zapewniają wystarczającą warstwę ochronną betonu dla umieszczonych wewnątrz prętów zbrojeniowych. Wraz z prętami zbrojeniowymi pustaki szalunkowe tworzą solidną i szczelną konstrukcję, która jest wysoce dźwiękoszczelna i odporna na zjawiska atmosferyczne oraz ogień. Pozwalają także na zaoszczędzenie czasu w trakcie budowy, z uwagi na stworzenie szybkiego szalunku. Pustaki Thermoblock posiadają izolacyjność akustyczną Rw od 58-65 [dB] i są dostosowane do różnego typu budynków: od domów jednorodzinnych, po duże powierzchnie nośnie, takie jak konstrukcje rolnicze czy przemysłowe.