Lammi Tassu – Szalunki ław fundamentowych

szalunki fundamentowe tassu

Szalunki ław fundamentowych, to nowoczesne rozwiązanie dla budownictwa. Wszystkie elementy mają długości 5 metrów a dzięki niedużej wadze, około 20kg załadunek, rozładunek i przenoszenie poszczególnych modułów nie stanowi problemu. Prace są łatwe, nie wymaga specjalistycznych kwalifikacji. Każdy może montować nasz system! W ciągu jednego dnia można wykonać solidne ławy fundamentowe budynku. Dostępne szerokości szalunków: 400, 500, 600, 700, 800, 900, 1000 i 1200 [mm] i wysokości: 200, 300, 400, 500 i 600 [mm

INSTRUKCJA MONTAŻUPobierz broszurę

Pobierz instrukcje montażu                 Pobierz broszurę

Szalunki fundamentowe to konstrukcje używane w budownictwie do tworzenia formy, do której wlewany jest beton. Są one niezbędne do zapewnienia odpowiedniego kształtu i podparcia betonu podczas procesu budowy fundamentów dla różnych konstrukcji. Głównymi funkcjami szalunków są zatem: tworzenie formy wokół miejsca, gdzie ma zostać wykonany fundament i zapewnienie odpowiedniego podparcia i utrzymania betonu podczas jego wylewania i utrwalania.

Czym charakteryzują się szalunki fundamentowe od Tassu

Szalunek Tassu jest stosunkowo prostym i mało skomplikowanym produktem idealnie spełniającym swoją rolę. Wykonany jest zazwyczaj z siatki prętów, wygiętej w odpowiedni kształt i powleczonej na bokach folią.

Szalunki fundamentowe Tassu charakteryzują się przede wszystkim łatwością montażu. Wykonane są ze stalowej siatki laminowanej folią PE i nadają się do wykorzystania przez cały rok. Produkty Tassu dostarczane na plac budowy są od razu gotowe do użycia. Rozładunek jest szybki i może odbyć się ręcznie. Zaleca się składowanie szalunków w pobliżu miejsca ich montażu.

Elementy o długości od 4 do 12 metrów z gotowym zbrojeniem podstawowym i lekkiej wadze umożliwiają wykonanie fundamentu nawet w ciągu jednego dnia!

Ogromną zaletą szalunków fundamentowych jest także fakt, że dzięki ich zastosowaniu zmniejszamy na budowie ilość uciążliwych odpadów, powstających zwykle przy montażu i demontażu szalunków tradycyjnych.

Do czego stosować szalunki fundamentowe Tassu?

Gotowe szalunki Tassu to sposób na szybkie, łatwe i niedrogie wykonanie mocnego i spełniającego wysokie wymagania fundamentu.

Gotowa forma fundamentowa Tassu jest łatwa w obróbce, a jej montaż nie wymaga specjalnych umiejętności. Wśród dostępnych w asortymencie szalunków fundamentowych Tassu wyróżniamy:

  • Szalunki stóp fundamentowych – które są bardzo ważnym elementem budowy, przenoszącym na grunt nośny obciążenia osiowe i punktowe z takich elementów konstrukcyjnych jak kolumny, słupy czy filary.
  • Szalunki ław fundamentowych – które są elementem konstrukcyjnym budynku. Na ławie fundamentowej opiera się obciążenie własne i użytkowe konstrukcji.

Szalunki fundamentowe Tassu nadają się zarówno do budowli domów, jak i dużych konstrukcji przemysłowych czy rolniczych.

Z czego zrobione są szalunki fundamentowe Tassu

Produkty Tassu są technicznie przystosowane do montażu zaraz po dostarczeniu na budowę. Produkowane są z zalaminowanej folią PE stalowej siatki zbrojeniowej. Części szalunków wyposażone zostały w podstawowe zbrojenie podłużne wykonane z prętów. Można stosować je niezależnie od pory roku.

Szalunki fundamentowe Tassu są niezwykle lekkie, dzięki czemu pozwalają na szybką pracę. Przykładowo: szalunkowa ława fundamentowa waży ok. 20 kg.

Parametry techniczne szalunków ław fundamentowych

Nasze produkty są dostępne w różnych rozmiarach:

  • Szerokości szalunków: 400, 500, 600, 700, 800, 900, 1000 i 1200 [mm]
  • Wysokości szalunków: 200, 300, 400, 500 i 600 [mm]
  • Długość: 5000 [mm]

Istnieje także możliwość wyprodukowania stóp fundamentowych w każdym dowolnym rozmiarze na życzenie klienta.

Jak montować szalunkowe ławy fundamentowe Tassu

Montaż ławy fundamentowej Tassu jest dość prosty i szybki. Na wcześniej przygotowanym i stabilnym podłożu pracę rozpoczyna się od naroży – łącząc ze sobą poszczególne elementy zgodnie z instrukcją.

W projekcie budynku należy sprawdzić potrzebną ilość i rodzaj zbrojenia. W razie potrzeby należy zastosować dodatkowe zbrojenia.

Dzięki temu, że ławy fundamentowe Tassu są niezwykle lekkie, praca z nimi odbywa się dość szybko. Przy długości 5 metrów, i wadze około 20 kg, jesteśmy w stanie zaszalować przeciętny domek jednorodzinny w około 2-3 godziny.

Jeśli są państwo zainteresowani szczegółowymi danymi dotyczącymi montażu, zapraszamy do zapoznania się z broszurą, która jest dostępna poniżej na naszej stronie. Znajdą w niej państwo szczegółowe dane techniczne szalunków fundamentowych Tassu, zarówno stóp jak i ław, oraz szczegółową instrukcję do montażu szalunków.